Sale!

Faleminderit per kujtimet, Cecelia Ahern

1,000L 0L

Titulli: Faleminderit për kujtimet
Gjinia: Roman
Autori: Cecelia Ahern
Shqipëroi: Artian Guskiqi
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2016
Fq. 376
ISBN: 978-9928-00-153-5

Category: Tags: , Product ID: 2518

Description

Si mund ta njohësh dikë që nuk e ke takuar kurrë? Aksidenti i ka tronditur jetën dhe i ka shkatërruar martesën. Xhojzi Konvei është gjallë falë një transfuzioni të gjakut. Por fenomene të çuditshme fillojnë të ngjasin.

Ajo kujtohet për gjëra që nuk i ka jetuar. Mund të flasë me orë të tëra për rrugët dredha-dredha me kalldrëm të Parisit, qytet që nuk e ka vizituar kurrë, ose të trajtojë temën e arkitekturës baroke. Dhe netëve, ajo ëndërron për një vajzë të vogël flokëverdhë.

Që atëherë, Xhojzi nuk ka veçse një qëllim: të zbulojë me çdo kusht kush ia ka dhuruar gjakun, me shpresën për të kuptuar atë që po i ndodh. Dhe të gjejë përsëri amerikanin e këndshëm që ka njohur ditën e daljes së saj nga spitali.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

BOTA SHQIPTARE

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.