Sale!

Arti Per Te Fituar Miq Dhe Pushtet

Rated 3.33 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)

600L 0L

Titulli: Arti për të fituar miq dhe pushtet
Autor: Dale Carnegie
Shqipëroi: Artan Stravoi
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2006
Fq. 192
ISBN: 978-99943-83-95-7

Description

ARTI PER TE FITUAR MIQ DHE PUSHTET – Dale Carnegie

Një udhërrëfyes praktik për marrëdhëniet njerëzore, të cilat nuk jua mëson asnjë shkollë.

Arti për të fituar miq dhe pushtet është një nga librat më të njohur të ekspertit të famshëm të komunikimit, Dale Carnegie, i ribotuar në mbi 150,000,000 kopje.
Në këtë libër, ju do të mësoni se nëpërmjet një komunikimi të frytshëm në jetën e përditshme, do të keni sukses në biznes apo politikë, në mësimdhënie apo sipërmarrje, në një marrëdhënie intime apo familjare.
Carnegie, me shembujt nga jeta e personaliteteve me të njohur, në Amerikë dhe Europë, tregon se zbatimi i rregullave të arta të komunikimit, ka ndihmuar mijëra personazhe të arrijnë famë dhe pushtet.
Djali i varfër i Presidentit të Amerikës – Abraham Linkolni. Shkrimtari, vepra e parë e të cilit nuk u pëlqye nga askush, ia doli të jetë mbret i leximit të të gjithëve – Çarls Dikensi.
Këshillat e këtij libri do t’ju ndihmojnë edhe ju të kuptoni mesazhin e Carnegie: Lumturia nuk varet nga kush je dhe çfarë ke, por nga çfarë mendon dhe si komunikon!

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Pegi

3 reviews for Arti Per Te Fituar Miq Dhe Pushtet

 1. Rated 4 out of 5

  ClieeAuton

  Why you! like something new? Open and look at this site. Only here the choice of wettest pussies for every desire and completely free! They are hardcore slaves, they will and want do anything you say !
  https://rebrand.ly/governy#G45

 2. Rated 3 out of 5

  Kelfuck

  Achat Amoxicillin Pharmacie Gracieux Ans [url=http://byrxbox.com]viagra[/url] Levitra Starting Dose Levitra After Expiry Date Propecia Higado Low Price Propecia [url=http://gnplls.com]levitra tabletas 10 mg[/url] Tadalis Sx Prix En Pharmacie Generic Viagra Review Amoxicillin And Tanning Levitra Ablaufdatum [url=http://eulexin.net]generic viagra[/url] buy roaccutane online Fedex Free Shipping Hydrochlorothiazide With Overnight Delivery Medicine Cialis Erfahrungen Forum Effets Secondaires Cialis 20 Mg [url=http://sildenaf100.com]viagra[/url] Amalaki Viamedic Coupon Cephalexin Behavioral Side Effects Children [url=http://lowpricecial.com]cialis for sale[/url] Cialis Posologia 20 Mg

 3. Rated 3 out of 5

  Kelfuck

  Dutasteride Best Website Find [url=http://fzlaka.com]cialis 20mg for sale[/url] Propecia Dunnes Haar Worldwide Levaquin Price Accessrx Complaints Quiniela Con Propecia [url=http://rxasian.com]viagra[/url] Minoxidil Propecia 1mg Cialis Non Generic Levitra Chimica Metoprolol In Minneapolis [url=http://lapizmoon.com]order cialis online[/url] Androgens Propecia Levitra Mode Emploi Shop Prednisone Online [url=http://catabs.com]priligy farmacia ahumada[/url] discount isotretinoin where to buy Trazodone By Mail Bid Buy Generic Synthroid Online [url=http://4rxday.com]cialis 20mg for sale[/url] Buying Provera Online Cheap Viagra 100mg To Buy In Canada Achat Cialis 5mg

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo