Shenimet e nje gruaje

700L

Titulli: Shënimet e një gruaje
Gjinia: Roman
Autori: Teodor Keko
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2014
Fq. 208
ISBN: 978-99943-0-374-8

Categories: , , Tags: , Product ID: 1928

Description

Fragment nga libri

Unë shkruaj tani vazhdimisht. Prish ato radhë ku gënjej dhe që dëshmojnë se i kam ende ca doza mashtrimi në gjak. Zgjeroj ato faqe ku nuk jam treguar maksimalisht e sinqertë. Shkruaj dhe prish… Dhe, teksa shkruaj, më mbushet mendja se kësaj pune unë vërtet i kam hyrë për të shpëtuar shpirtin tim, por ama edhe për t’iu vënë gishtin ca të tjerë njerëzve me pamje e jetë të rregullt, me rregullsi tejet të rregullt, që kanë, megjithatë, plot ditë kriminelësh në jetën e tyre. Ja, Ana! Tani, m’u përgjigjni, ju lutem: pse e vramë?

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Dudaj

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.