Sale!

Rrefim per nje djale

800L 0L

Titulli: Rrëfim për një djalë
Gjinia: Roman
Autori: Nick Hornby
Shqipëroi: Rezarta Reiman
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2006
Fq. 312
ISBN: 978-99943-33-79-8

Description

Një roman mbi beqarët, baballarët, nënat dhe fëmijët të cilët ndonjëherë nuk e kanë të lehtë, por gjithsesi nuk e lënë veten të dorëzohen. Humori i hollë i Hornby – it dhe dashuria e tij e prekshme për kulturën pop e shndërrojnë “Rrëfim për një djalë” në një kënaqësi të vërtetë leximi.

Mbi autorin

Nick Hornby ka lindur në vitin 1957. Studimet i ka kryer në Kembrixh dhe fillimisht ka punuar si mësues. Pas suksesit të romanit “Fever Pitch” i është përkushtuar tërësisht të shkruarit. Me romanet e tij të mëvonshme ka vijuar të ketë sukses të paimagjinueshëm dhe tashmë konsiderohet si një autor kult. Suksesin e librave të tij e kanë pasur edhe ekranizimet e tyre.

Komente mbi librin

“Anglezi Nick Hornby është shkrimtari të cilin e kanë pritur të gjithë. Ai rrëfen me mjeshtëri histori jetësore duke përdorur një gjuhë që vjen nga e përditshmja ashtu siç e përjetojmë të gjithë.”

FAZ

“Rrëfim për një djalë” do t’i lumturojë fansat e shumtë të Hornby – it.”

The Sunday Times

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Dudaj

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.