Sale!

Mjetet Phil Stutz & Barry Michels

850L 0L

 • Autor: Phil Stutz & Barry Michels

  ISBN-10(13): 978-9928-162-01-4

  Përkthyes: Aida Musai

  Viti i botimit: Shtator 2012

Description

Mjetet që do t’i shndërrojnë problemet tuaja në krijueshmëri, vetëbesim dhe kurajë. Një libër revolucionues mbi rritjen personale që paraqet pesë mjete veçanërisht të efektshme për të ndryshuar jetën tuaj: Prandaj, ky libër është për të gjithë lexuesit që kanë përjetuar ose përjetojnë situata personale të pakëndshme: shmangie të problemeve ose personave që konsiderojnë problematikë, inat të pakontrollueshëm, ndjesi bllokimi, përmbytje me shqetësime (ankth, veturrejtje), ndjenjë dorëzimi dhe braktisjeje ndaj vetvetes

Botuar në mbi 35 vende të botës, ky libër është një revolucion mbi metodat e tjera të vetë-ndihmës. Në shumë vende të botës, “Mjetet” është kthyer në bestseller brenda pak javëve nga botimi i tij.

“Mjetet” i jep zgjidhje problemit më të madh që kanë pacientët e psikoterapisë: pritja pambarimisht e gjatë për të nisur ndryshimin e jetës së tyre. Modeli terapeutik tradicional bazohet mbi lëvrimin e së kaluarës, ndërsa Phil Stutz dhe Barry Michels përdorin një arsenal teknikash – pikërisht mjetet – që i lejon pacientët të përdorin problemet e tyre për të arritur te forcat e nënvetëdijes dhe, për pasojë, për t’u vënë në lëvizje. Papritur, falë kësaj qasjeje revolucionare, problemet shndërrohen në mundësi – mundësi për të gjetur kurajën dhe disiplinën, për t’u shprehur e për të krijuar. Për vite me radhë, Michels dhe Stutz, ia kanë mësuar këto mjete një grupi shumë ekskluziv pacientësh dhe tani, “Mjetet”, metoda e tyre revolucionare dhe fuqizuese, është e gatshme për çdo lexues që ka dëshirë të përmbushë gjithë potencialin e tij. Qëllimi i autorëve është pikërisht që jeta juaj të bëhet e jashtëzakonshme – e jashtëzakonshme në qëndrueshmërinë e saj, në përjetimin e lumturisë, në kuptimin e shpirtit njerëzor.

Publiku i interesuar

Të gjithë lexuesit që kanë përjetuar ose përjetojnë situata personale të pakëndshme: shmangie të problemeve ose personave që konsiderojnë problematikë, inat të pakontrollueshëm, ndjesi bllokimi, përmbytje me shqetësime (ankth, veturrejtje), ndjenjë dorëzimi dhe braktisjeje ndaj vetvetes.

Kritika

“Një libër që të bën të mendohesh thellë dhe të jep një shtysë të fortë të ndryshosh jetën tënde…” – Kirkus Review

“Të gjithë lexuesit do të ndihen me siguri të fuqizuar nga lehtësia e përdorimit të ushtrimeve. Qasja e qartë dhe e thjeshtë bashkë me besimin që “fuqitë madhore janë të vërteta” është një kombinim fitimtar. Ky është një nga ata libra të rrallë vetëndihmues që ndihmon me të vërtetë.” – Publishers Weekly

“Një nga sekretet më të famshme të Hollivudit… Stutz dhe Michels kanë krijuar një metodë që të ndihmon të përdorësh forcën krijuese të nënvetëdijes.” – The New Yorker

2 reviews for Mjetet Phil Stutz & Barry Michels

 1. balenciaga shoes

  I have to show my appreciation to you just for bailing me out of this situation. Just after searching throughout the internet and meeting notions which are not beneficial, I was thinking my life was over. Existing minus the strategies to the problems you have solved through your entire website is a crucial case, and the ones that would have in a negative way affected my entire career if I had not come across your blog. Your personal talents and kindness in maneuvering every item was precious. I’m not sure what I would have done if I had not discovered such a thing like this. I’m able to now look forward to my future. Thanks so much for this impressive and amazing guide. I will not hesitate to suggest your web page to any person who desires counselling about this situation.

 2. michael kors outlet

  I and also my guys were found to be examining the good strategies on your web site and immediately developed a terrible suspicion I had not expressed respect to the blog owner for them. All the women were definitely for that reason warmed to read them and now have in truth been taking advantage of those things. Many thanks for truly being considerably helpful as well as for picking out this kind of high-quality useful guides millions of individuals are really desirous to understand about. Our sincere apologies for not expressing gratitude to earlier.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.