Sale!

Manastiri i nemur

700L 0L

Titulli: Manastiri i nëmur
Gjinia: Roman
Autori: Peter Haines
Shqipëroi: Marsela Bardhi
Shtëpia botuese: Morava
Viti: 2009
Fq. 263
ISBN: 978-99956-26-32-7

Categories: , , Tags: , , Product ID: 2175

Description

Në një krahinë të largët të Anglisë, në një fshat të veçuar ndodhin një sërë ngjarjesh të pazakonta që tërheqin vëmendjen e qeverisë; drita që shfaqen herë pas here në qiell, një makinë policie që ndahet përgjysmë në mënyrë të mistershme dhe një i ftohtë i pazakontë për stinën që mbulon fshatin.

Autoritetet dërgojnë atje një kërkues shkencor, profesor Okud Eshin së bashku me skuadrën e tij për të hetuar mbi çështjen. Ardhja e tyre nuk shihet me sy të mirë nga banorët, të cilët prej shekujsh ruajnë një të fshehtë dhe nuk kanë ndërmend ta zbulojnë atë.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

MORAVA

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.