Lojerat e urise, Suzanne Collins

1,000L

Titulli: Lojërat e urisë
Gjinia: Roman
Autori: Suzanne Collins
Shqipëroi: Taulant Hatia
Shtëpia botuese: Uegen
Viti: 2010
Fq. 338
ISBN: 978-99956-52-35-7

Categories: , , Tag: Product ID: 1774

Description

Lojerat e urise, Suzanne Collins

Një bestseller ndërkombëtar, libri “Lojërat e urisë” ka në qendër 16-vjeçaren Katnis, e cila jeton në Panem, një vend në Amerikën Veriore të periudhës post-apokaliptike. Kapitoli, metropoli i vendit, ushton një kontroll të rreptë në të gjitha zonat e tjera të vendit.
“Lojërat e urisë” është një aktivitet i përvitshëm, ku një djalë dhe një vajzë të moshës 12-18 vjeç nga secili prej 12 rajoneve, zgjidhen nga një lotari për të konkurruar në një betejë deri në vdekje, e cila transmetohet në televizion.
Libri në përgjithësi mori kritika të mira, por disa kritikë letrarë gjetën ngjashmëri mes tij dhe librit të një autori japonez.

“Lojërat e urisë” është përkthyer në 26 gjuhë, ndërsa ekranizimi i tij vitin e kaluar pati sukses të jashtëzakonshëm financiar.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Uegen

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.