Gjuetari i balonave

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

800L

Titulli: Gjuetari i balonave
Gjinia: Roman
Autori: Khaled Hosseini
Shqipëroi: Ledia Agolli
Shtëpia botuese: Omsca – 1
Viti: 2007
Fq. 372
ISBN: 978-99927-52-98-2

Description

Komente mbi librin

“I shkëlqyer, fabula tronditëse e të cilit e bën këtë libër të paharrueshëm jo vetëm si një kronikë politike, por edhe si një rrëfenjë të thellë personale… Ndodh rrallë që një libër t’i përshtatet kaq shumë kohësh dhe njëkohësisht të ketë cilësi kaq të lartë letrare.”

Publisher Weekly

“Një roman i mrekullueshëm…një tregim i jashtëzakonshëm që të rrëmben.”

San Francisco Chronicle

“Një libër i fuqishëm… pa zbukurime të tepërta, pa absurditete, thjesht një prozë e shkëlqyer.”

The Washington Post Book

“Ky është një nga ato rrëfime të paharrueshme që do të qëndrojë pranë jush gjatë… një roman i jashtëzakonshëm.”

Isabel Allende

“Një roman i bukur… që radhitet ndër më të mirët e kohëve të fundit, me një stil elokuent e të pazakontë.”

The Denver Post

Mbi autorin

Khaled Hosseini, bir i një diplomati, u lind në Kabul, në Afganistan. Familjes së tij iu plotësua kërkesa për azil politik në SHBA më 1980. Jeton në veri të Kalifornisë dhe është mjek. “Gjuetari i balonave” është romani më i fuqishëm epik i kohëve të fundit, një sukses i jashtëzakonshëm letrar i botuar në shumë vende të botës. Dreamworks, shoqëria kinematografike e Steven Spielberg-ut, ka fituar të drejtën për të realizuar filmin me këtë subjekt, i cili tashmë është duke u xhiruar.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

OMSCA-1

1 review for Gjuetari i balonave

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gjuetari i balonave”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo