Froni i zjarrte

1,000L

Titulli: Froni i zjarrtë
Gjinia: Roman
Autori: Rick Riordan
Shqipëroi: Agim Doksani
Shtëpia botuese: Morava
Viti: 2014
Fq. 408
ISBN: 978-9928-169-46-4

Categories: , Tags: , Product ID: 1776

Description

Qëkur zotat e Egjiptit të lashtë u lëshuan në botën moderne, Karter Keini dhe e motra, Sejdi, janë në telashe. Si pasardhës të Shtëpisë së Jetës, Keinët kanë fuqi magjike, por zotat dinakë nuk iu lanë kohë që t’i praktikonin ato në shkollën për trajnimin e magjistarëve të rinj, në Bruklin.

Ndërkaq, Apofisi, gjarpri gjigant, armiku i tyre, po çlirohet nga forcat e të keqes. Nëse ata nuk arrijnë ta ndalojnë, brenda disa ditësh bota do të zhduket. Me fjalë të tjera, kjo mund të quhet një javë e zakonshme për familjen Kein. Shpresa e vetme për shpëtim është të ringjallin Ranë, zotën më të lashtë dhe më të fuqishme të egjiptianëve.

Sipas mitologjisë, Raja, nën kanosjen e Apofisit dhe Isidës, ia lë fronin e zjarrtë Osiridit, dhe bie në një gjumë të përjetshëm. Që të mos zgjohet, e ka ndarë në tri pjesë Librin e Rasë, një papirus antik, që përmban sekretet dhe formulat magjike për ta zgjuar.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

MORAVA

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.