Sale!

Djalli ne qytetin e bardhe

Rated 4.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)

1,200L 0L

Titulli: Djalli në qytetin e bardhë
Gjinia: Roman
Autori: Erik Larson
Shqipëroi: Përparim Mulosmani
Shtëpia botuese: Ombra GVG
Viti: 2012
Fq. 484
ISBN: 978-9928-06-051-8

Description

Djalli ne qytetin e bardhe Erik Larson – Biblioteka “Mendjet e Uritura”. Nje Triler  i Letersise Boterore nga Shtepia Botuese OMBRA GVG.Në Chicago, në fund të shekullit të XIX – të në mes të tymit të industrisë dhe zhurmës së trenave jetonin dy njerëz, që të dy të pashëm, që të dy me sy të kaltër dhe që të dy eskpertë në profesionet e zgjedhura. Secili përvetësonte një element të një dinamike të lartë që karakterizonte “nxitimin” e Amerikës drejt shekullit të XX – të.

Njëri ishte arkitekt, ndërtues i shumë prej strukturave më të rëndësishme të Amerikës, ndërmjet tyre Flatiron Building në New York City, ndërsa tjetri ishte një vrasës, një nga më famëkeqët në histori dhe përfaqësues prototip amerikan, një vrasës serial urban.

Megjithëse ata nuk u takuan kurrë, të paktën jo formalisht, fatet e tyre ishin të lidhura me një ngjarje të vetme, magjike, një ngjarje që përgjithësisht është venitur nga memoria moderne, por që në kohën e vet ishte konsideruar të përmbante një fuqi pothuajse të njëjtë me atë të Luftës Civile.

 

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

OMBRA GVG

ISBN:

XXXXX

Numri i faqeve:

Viti i botimit:

3 reviews for Djalli ne qytetin e bardhe

There are no reviews yet.

Be the first to review “Djalli ne qytetin e bardhe”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo