Ditari i Gregut

700L

Titulli: Ditari i Gregut, tregim me skica
Gjinia: Roman
Autori: Jeff Kiney
Shqipëroi: Artan Miraka
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2014
Fq. 218
ISBN: 978-9928-128-91-1

Category: Tags: , Product ID: 1733

Description

Ditari i Gregut, Jeff Kiney

Një ditë do të bëhem i famshëm, por hëpërhë kam ngecur mes një tufe budallenjsh në shkollë.

Të jesh fëmijë ta sjell në majë të hundës. Askush nuk e di këtë më mirë se Greg Hefli, që e gjen veten të ngecur në shkollën 9 – vjeçare, ku ngordhalaqi i vogël ndan korridoret me fëmijë më të gjatë, më të këqij, që madje edhe rruhen.

Në “Ditarin e Gregut”, autori dhe ilustruesi, Jeff Kiney, na paraqet një hero ndryshe. Siç e thotë edhe Gregu: “Mos prisni të lexoni gjëra si “I dashur ditar kështu” a “I dashur ditar ashtu”! Për fat të mirë, Gregu nuk i bën ato që thotë dhe ato që bën në të vërtetë janë gjëra krejt të ndryshme.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Ideart

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ditari i Gregut”

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo