Sale!

Carli dhe fabrika e Cokollatave

800L 0L

Titulli: Çarli dhe fabrika e çokollatave
Gjinia: Roman
Autori: Roald Dahl
Shqipëroi: Naum Prifti
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2008
Fq. 168
ISBN: 978-99927-33-94-2

Category: Tags: , , Product ID: 1731

Description

Carli dhe fabrika e Cokollatave, Roald Dahl

Keni dëgjuar për Biletat e Arta? po për Umpa-Lumpat? Po për çoko-televizorin dhe mrekullitë e tjera të fabrikës së çokollatave të Vili Vonkës: kurramele, sheqbar, manahunde, xhuxhube-mente? Ku gjenden akulloret e nxehta për ditë të frohta, miniera e sheqer-gurit, pemët-bombone që mbillen në kopsht, çokollatat e padukshme për t’i ngrënë fshehtas në orë të mësimit, sheqerkat ngjitëse-nofullash për prindët fjalamanë…?

Këto të gjitha Çarli Buketi i gjeti… Lexoni këtu, më falni, SHIJONI këtu nga këto e plot çudira të tjera prej çokollate e prej sheqeri, në këtë libër “të ëmbël” të Roald Dahlit, autorit të mrekullueshëm të Gjigandi i Madh i Mirë, Shtrigat e plot titujve të tjerë që do të vijnë së shpejti në shqip nga Botime Çabej.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

ÇABEJ

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.