Sale!

Tri Jetet e Ana Marksit

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

800L 0L

Titulli: Tri jetët e Ana Marksit
Gjinia: Roman
Autori: Kristinë Gren
Shqipëroi: Brikena Kadzadej
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2002
Fq. 600
ISBN: 978-99927-50-22-7

Categories: , Tags: , , Product ID: 1280

Description

Raste të skajshme Ana Marksi shkon me shokun e vet, Filipin, në landet e reja të ish – Gjermanisë Lindore. Kur gjatë një bisede përmendet emri i Suzanë Zavitckit, Filipi reagon krejt i pasigurtë. Pak pas kësaj, Suzana vdes.

Ana përpiqet ta zbulojë me rrënjë këtë histori dhe hyn në ujëra të rrezikshme… Marksi ka vdekur Gazetari Këstler merr vesh nga një tregtar holandez armësh se drejtori i një drejtorie në ministri, Hubert Blanku, është i përzier në trafiqe armësh. Kur gruaja e tij zhduket pa lënë gjurmë, Ana Marksi nuhat se Sibila Blanku nuk ka shkuar për udhëtim në Toskanë, por në botën e përtejme… Ana Marksi, plehrat dhe vdekja Ana Marksi tregon për procesin e “Mbretit të plehrave”, Jurgen Vilhelm Brokut, i cili akuzohet për spiunazh ndaj ish – Republikës Federale Gjermane.

Që në kohën e ish – RDGJ, Broku ishte rrugëve si transportues mbeturinash në bizneset Lindje – Perëndim dhe në një depo mbeturinash zbulohen dokumente kompromentuese për partnerët e tij të biznesit.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Dudaj

1 review for Tri Jetet e Ana Marksit

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tri Jetet e Ana Marksit”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo