Sale!

Thuaji zemres po

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

700L 0L

Titulli: Thuaji zemrës po
Gjinia: Roman
Autori: Susanna Tamaro
Shqipëroi: Dritan Çela
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2005
Fq. 136
ISBN: 978-99927-33-47-0

Description

Fragment nga libri

Atë natë, papritur kisha kuptuar një gjë: mes shpirtit dhe trupit ka shumë e shumë dritare të vogla: së andejmi, në qofshin të hapura, kalojnë emocionet, në qofshin gjysmë të mbyllura pikojnë pak e nga pak; vetëm dashuria, porsi një shkulm ere mund t’i çelë të gjitha tok, sa hap e mbyll sytë.

Mbi autoren

Susanna Tamaro lindi në Trieste në vitin 1957. Jeton në Romë. Më 1989 botoi romanin e saj të parë “Me kryet mbi re”. Më 1991 boton një libër me tregime, i përkthyer në shumë gjuhë të Europës dhe një vit më pas një libër me përralla për fëmijë. Por ai që i dha famë mbarëbotërore është “Thuaji zemrës po”, që sot po i jepet edhe lexuesit shqiptar.

 

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

ÇABEJ

1 review for Thuaji zemres po

There are no reviews yet.

Be the first to review “Thuaji zemres po”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo