Sale!

Shkelja e kurores

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

1,000L 0L

Titulli: Shkelja e kurorës
Gjinia: Roman
Autori: Paulo Coelho
Shqipëroi: Ilirjana Agalliu
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2015
Fq. 344
ISBN: 978-9928-4277-2-4

Description

“A ia vlen të jetohet një jetë pa dashuri?!”
Linda është 31 vjeç dhe në sytë e të gjithëve jeta e saj është e përsosur. Ajo banon në Zvicër, në një nga vendet më të sigurta të botës, ka një martesë të fortë dhe të qëndrueshme, një burrë që e do shumë, fëmijë të këndshëm që sillen mirë, si dhe punën e saj si gazetare në një të përditshme të rëndësishme.

Ndërkaq, Lindës, fillon t’i rëndojë rutina dhe njëtrajtshmëria e ditëve të saj. E mundon përpjekja për t’u shtirur e lumtur kur, në të vërtetë, ndihet e plogësht dhe e pamotivuar. Çdo gjë ndryshon kur takon ish të dashurin e saj të rinisë së hershme, Jakobin.

Gjatë një interviste, Jakobi, tashmë një politikan i suksesshëm, bën të zgjohet brenda saj diçka që kishte kohë pa e ndier: pasionin. Pas kësaj, ajo do të bëjë gjithçka për të fituar këtë dashuri të pamundur. Do t’i duhet të zbresë deri në fund të pusit të ndjenjave njerëzore për të gjetur përfundimisht paqe me vetveten.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

TOENA

1 review for Shkelja e kurores

There are no reviews yet.

Be the first to review “Shkelja e kurores”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

wp-puzzle.com logo