E shtrenjta jete

1,000L

Titulli: E shtrenjta jetë
Origjinali: Dear Life
Gjinia: Tregime
Autori: Alice Munro
Shqipëroi: Pranvera Xhelo
Shtëpia botuese: Fjala Publishing
Viti: 2015
Fq. 320
ISBN: 978-9928-176-10-3

Categories: , , Tag: Product ID: 1560

Description

E shtrenjta jete Alice Munro

Mbi librin

Të shkruash për jetën, të shkruash për të dalë gjallë prej saj. Të mbahesh fort pas fillit të rrjedhës së fjalëve të tua e të mos e lësh të ikë. Ta tendosësh edhe një herë e të kthehesh tek esenca e rrëfimit.

Ta mbyllësh, ndoshta, me një nyjë që bashkon katër pjesët e fundit të këtij libri që, siç thotë vetë autorja, janë “autobiografikë nga mënyra sesi ndihem, kryekëput e përfshirë, brenda ngjarjeve. Të parat e të fundit gjëra – dhe më personalet – që kam për të thënë mbi jetën time”.

Ja, kjo është gjithçka mbetet për t’u thënë, kjo është gjithçka që mund të gjejë lexuesi tek “E shtrenjta jetë”: gjurmët e një materiali radioaktiv, i rrezikshëm e i pushtetshëm, që ka përshkuar e dritësuar të gjitha historitë.

Additional information

Autori:

Shtepia Botuese:

Fjala

ISBN:

978-9928-176-10-3

Numri i faqeve:

Viti i botimit:

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.